Organizator:

O kongresie

Podziel się

Nowatorskie rozwiązania dla rolnictwa będą tematem przewodnim prelekcji podczas pierwszej edycji Polskiego Kongresu Rolniczego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 stycznia 2021 r. w formule online, a dostęp do transmisji będzie bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Grupa MTP, organizator jednych z największych w Polsce targów rolniczych Polagra Premiery, zaprasza do udziału w Polskim Kongresie Rolniczym. Podczas dwudniowej transmisji spojrzymy eksperckim okiem w przyszłość rolnictwa i poznamy rozwiązania wspierające zarządzanie gospodarstwem rolnym.

W ramach Kongresu przeprowadzonych zostanie ponad 10 prelekcji w blokach:

  1. Rolnictwo 4.0
  2. Gospodarowanie w warunkach niedoboru wody
  3. Zielony Ład – zmiany w stosowaniu środków chemicznych w rolnictwie
  4. Internet w służbie rolnikowi / Ekonomika płodów rolnych

Udział online w Kongresie jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji.

Zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy o kierunkach rozwoju rolnictwa w Polsce.

 

 

Program wydarzeń Prelegenci kongresu Rejestracja uczestników

Krótko o programie Kongresu:

Pierwszego dnia będzie można między innymi poznać rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego, a także te, które sprzyjają sprawnemu wdrożeniu elementów cyfryzacji w gospodarstwach rolnych. Przedstawią je prelegenci występujący w bloku „Rolnictwo 4.0”.  W sesji popołudniowej pt. „Gospodarowanie w warunkach niedoboru wody” będzie można natomiast wysłuchać wartościowych informacji na temat sposobów gospodarowania wodą zwiększających jej dostępność do celów rolniczych czy technik i technologii chroniących wodę w  glebie. Nie zabraknie też prezentacji nowatorskich rozwiązań z zakresu nawadniania.

Drugi dzień kongresu rozpocznie się debatą kluczowych polskich producentów sprzętu rolniczego. Zaproszeni do debaty goście opowiedzą m.in. o interakcjach rynkowych z rolnikami, ośrodkami badawczymi, uczelniami technicznymi, które stanowią podstawę realizacji nowatorskich rozwiązań dedykowanych rolnictwu. Przedstawią także swoją wizję przyszłości polskiego rolnictwa.

Tego samego dnia uczestnicy kongresu będą mogli wziąć również udział w prelekcjach nt. Zielonego Ładu i wynikających z niego zmian w stosowaniu środków chemicznych w rolnictwie. Kongres zakończy się sesją popołudniową, w której podsumowane zostaną rynkowe uwarunkowania produkcji rolniczej w Polsce oraz możliwości sprzedażowe, jakie niosą za sobą social media wykorzystywane w rolnictwie.